fbpx

„ROZKVITNUTÉ HOLANDSKO S PAVLOM CHLOUBOM“

Termín: 23.-27.6.2020

VYPREDANÉ

1.deň
Poobede odjazd z Bratislavy, zastávka Brno – nástup účastníkov zájazdu, prejazd do Prahy – nástup 2. skupiny, nočný prejazd do Holandska.
2. deň
Ráno príjazd do záhrad Appelternu – celodenná prehliadka jedinečného konceptu približne 200 ukážkových záhrad, ktoré počas 35 rokov vytvoril profesionálny záhradník Ben van Ooyen. Večer odjazd do hotela Fletcher Kloosterhotel Willibrordhaeghe****.
Večera formou bufetu.
3. deň
Prejazd do oblasti okolo mesta Arnhem. Doobeda návšteva farebnej záhrady so starou farmou Boschoeve, ktorá sa nachádza uprostred rozľahlých poľnohospodárskych polí a obrovských listnatých stromov. Prekvapením tu iste bude aj dekoratívna a inšpirujúca zeleninová záhrada, v ktorej sa kombinuje špeciálna zelenina s kvetmi vrátane mnohých cibuľovín. Poobede prejazd do záhrad a trvalkovej škôlky de Hessenhof, ktorá čo sa týka šírky sortimentu ponúkaných rastlín, patrí k najväčším v Európe. V bežnej ponuke nájdete vždy okolo 2500 rastlín usporiadaných podľa nárokov na ich pestovanie. Všetky rastliny sa pestujú biologickou cestou, bez použitia chemických prípravkov a rašelinového substrátu. Súčasťou sú rozsiahle pestrofarebné záhrady so záhonmi materských a doplnkových rastlín nápaditých kombinácii.
Večera a nocľah.
4.deň
Prejazd do obce Lottum, ktorá je holandským mestečkom ruží. Nájdete tu viaceré rozária – ruže sa tu pestujú, predvádzajú v plnej kráse v jedinečných kombináciách a návštevník si má možnosť vybrať z bohatej ponuky nespočetných druhov a odrôd. Prejazd do historického mesta Venlo – návšteva záhradného centra Leurs a voľný čas na prehliadku (nutná 9 hodinová pauza pre vodičov). Možnosť navštíviť historické centrum mesta, miestne pamätihodnosti, rozárium. Vo večerných hodinách odchod a nočný prejazd cez Nemecko.
5. deň
Nočný prejazd cez Nemecko, zastávka na vystúpenie v Prahe v ranných hodinách, neskôr v Brne, príjazd do Bratislavy poobede.

Cena na osobu: 465 Eur
V cene zájazdu je zahrnuté:
• 2 x nocľah v 4*hoteli v dvojlôžkových izbách s oddelenými posteľami (pre páry manželské) s raňajkami https://www.fletcherkloosterhotel.nl/en/hotel/about-hotel
• 2 x večera formu bufetu
• Vstupy do navštívených záhrad
• Doprava 49 miestnym autobusom podľa itinerára
• Služby záhradníckeho sprievodcu a turistického sprievodcu
**V cene nie je zahrnutá strava mimo raňajok a večerí v hoteli, príplatok za ubytovanie v jednolôžkovej izbe – 100 Eur, cestovné poistenie.
***Zmena programu vyhradená

Cesty za krásou a záľubou